Praha - Pražský hrad

30. května 2017

Náročný, ale vydařený výlet do hlavního města.

Praha - Pražský hrad
30. května 2017 - Praha - Pražský hrad

Praha 2017 - cíl: arcibiskupský palác

Stejně jako loňský školní rok jsme se vypravili na náročnou a dobrodružnou cestu do našeho hlavního města. Po několika krátkých zastávkách jsme po desáté hodině dorazili na Černý most, odtud hurá metrem na Národní třídu a dál již po svých.

Takže jsme si prohlédli Národní divadlo, přešli Most legií a lanovkou vyjeli na Petřín. Tam byla konečně první zasloužená přestávečka.

P5290163

Děti se občerstvily zmrzlinou, chlazenými nápoji (bylo 34 stupňů) a krátkou svačinkou. No, a pak hurá na další akce. Rychlými kroky jsme doběhli pod rozhlednu a následně zcela bez obav (obavy měly pouze hlídačky expozice) jsme se vypravili do hlubin zrcadlového bludiště. Pobavili jsme se u zeštíhlujících zrcadel (velice hezké pohledy na naše štíhlá těla) a pak šup šup, nastal čas kráčet na sjednaný oběd.

P5290168

Oběd jsme měli tentokrát předjednaný přímo v sídle nejvyšší církevní správy u nás, v Arcibiskupském paláci. Takže v útrobách pražského Vatikánu jsme se nejen najedli (špenátová polévka, šťouchané brambory s klobásou), ale potkali se i s Matkou představenou (ta se snažila utišit trochu nervóznmí kluky ze žluté třídy).

P5290172

Na tomto místě musíme poděkovat váženému panu Jiřímu Šafránkovi, který nám tuto možnost laskavě zajistil.

Po dobrém obědě a krátkém odpočinku jsme se již museli vydat zpět na Černý most na autobus domů. A protože jsme dobrodruzi jak se patří, přiběhli jsme k autobusu dvě minuty před odjezdem (pan řidič byl hodný a prekérní situaci rozdýchal).

Škoda, že jsme nepřekonali rekord trutnovských kamarádů z loňského roku, kteří přišli dvě minuty po plánovaném odjezdu (tehdy byl ale šofér poněkud prudérnější).

Takže, děkujeme, hlavní město máme odškrtnuté a příští rok nás čeká naše "původní" hlavní město, tedy Vídeň :-).

Obrázky zde: Praha 2017